poniedziałek, 8 października 2012

Riley Jenson Guardian Series

Ok, a teraz trochę o tłumaczeniach dla wydawnictwa. Do mojej współpracy z Instytutem Wydawniczym Erica doszło trochę przypadkowo i nawet nie sądziłam, że może z tego wyniknąć coś trwałego. Kooperacja trwa już dobre dwa lata, a gdyby nie mój profil na chomikuj.pl to nie wiem czy kiedykolwiek byśmy ją nawiązali ;) Tak więc umieszczanie na choma darmowych, nieoficjalnych tłumaczeń jak najbardziej się opłaca - jak to było w moim przypadku - bo a nóż wyszpera cię jakiś sekretarz redakcji gotowy od razu nawiązać współpracę. To, że ja, nikomu nieznany żółtodziób, dostał do tłumaczenia nie jedną książkę ale całą dziewięciotomową sagę sprawiło, że prawie zemdlałam z radości xD Tak oto udało mi się postawić pierwsze kroki w literaturze z gatunku paranormal romance.

Gdy w księgarniach w 2011 roku pojawił się pierwszy tom cyklu Zew Nocy, czyli Wschodzący księżyc, poszłam do empiku i w chwili gdy znalazłam książkę na półce, stałam i gapiłam się jak oniemiała, a kiedy sekundę później wzięłam ją do rąk, w końcu dotarło do mnie, że ta książka jest PRAWDZIWA. Jak niewierny Tomasz nie chciałam uwierzyć w jej istnienie dopóki nie dorwałam jej w swoje łapy :) Dziś możecie już kupić czwarty tom z serii, Niebezpieczną rozgrywkę, a ja nie mogę się doczekać kiedy zacznę tłumaczyć piątkę :)


Boskie okładki, prawda? :) Graficy odwalili kawał dobrej roboty. A tu jest link do folderu gdzie znajdziecie pierwsze trzy tomy: http://chomikuj.pl/EricaNorthman/Riley+Jenson+Guardian+Series


3 komentarze:

 1. Okładka numer dwa, to taka trochę Lady Gaga;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, okładki są świetne a w realu to już w ogóle wyglądają obłędnie. Ja też nie mogę się doczekać aż zaczniesz tłumaczyć 5 tom bo Niebezpieczna Rozgrywka była rewelacyjna. Chyba najlepsza do tej pory. Oczywiście pierwsze zetknięcie z serią jest niezapomnianą przygodą.
  Atlanta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wierzę, że to Ty tłumaczysz całą serię!

  Czy pozwalasz na stworzenie ołtarzyka ze swoim zdjęciem?

  OdpowiedzUsuń