niedziela, 7 października 2012

Seduce Me

Po niemałym sukcesie poprzedniego projektu, razem z jenny13 wzięłyśmy się za kolejne wspólne tłumaczenie. Tym razem o wyborze książki zdecydowało to, że obie miałyśmy dość paranormali, urban fantasy i tym podobnych, i szukałyśmy czegoś zupełnie innego. Padło na Seduce Me autorstwa Robyn DeHart, romans historyczny z elementami nadprzyrodzonymi w tle osadzony w XIX-wiecznej Anglii. Spore wyzwanie, bo wcześniej żadna z nas nie miała do czynienia z tą formą w przekładzie. Tłumaczenie z użyciem archaicznego języka, tych wszystkich charakterystycznych zwrotów, znajomością realiów z tamtych czasów, strojów, dekoracji pomieszczeń, manier, obyczajów, etykiety, zastawy stołowej, bryczek i stangretów, o lokajach i majordomusach już nie wspominając, sprawiało nam niekiedy trochę problemów, ale chyba całkiem zgrabnie z nich wybrnęłyśmy ;)
Poniżej opis z okładki:
Za dnia Fielding Grey jest drugim synem markiza Eldon, a nocami zmienia się w łowcę przygód. Pracuje dla Poszukiwaczy Legend – stowarzyszenia bogatych, utytułowanych oraz zabójczo przystojnych mężczyzn, którzy poszukują największych skarbów stulecia. Teraz za wszelką cenę stara się zdobyć słynną Puszkę Pandory. Lecz zanim ją znajdzie, napotka na swojej drodze skarb równie kuszący co owiane tajemnicą znalezisko – kobietę na tyle śmiałą by zajrzeć do środka. 
Esme Worthington nie może powstrzymać się od zerknięcia do jej wnętrza. Wtedy los zrzuca na nią prawdziwą Puszkę Pandory. Udaje jej się uwolnić jedną z jej zniewalających klątw – klątwę pożądania. Teraz Esme i Fielding muszą stawić czoła temu pełnemu pasji przekleństwu – a może błogosławieństwu? – zanim nieznane konsekwencje tego czynu okażą się zgubne w skutkach dla nich obojga. 


Tłumaczenie znajdziecie tutaj, wystarczy kliknąć na link: http://chomikuj.pl/EricaNorthman/ksi*c4*85*c5*bcki/Robyn+DeHart/The+Legend+Hunters


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz